Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne oświetlenie warsztatowe?

Lampy warsztatowe odgrywają bardzo ważną rolę podczas prac, zarówno w garażu, jak i warsztacie. Odpowiednio dobrane oświetlenie pomoże szybciej uporać się z usterkami, a także umili majsterkowanie. Lampa warsztatowa powinna być nie tylko wygodna w użyciu, ale i wystarczająco oświetlać daną przestrzeń. O czym powinieneś pamiętać przed jej zakupem?

Lampy ledowe warsztatowe — czym się wyróżniają?

W celu zapewnienia wysokiego komfortu oraz bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych prac warto zadbać o wysokojakościowe oświetlenie. Dlaczego? To właśnie odpowiednio dobrane lampy ledowe do warsztatu, zapewnią ochronę przed wilgocią, kurzem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Oświetlenie tego typu sprawi również, że wykonasz należytą pracę dużo szybciej i dokładniej. Lampy do warsztatu LED świetnie sprawdzą się nie tylko w garażu, czy warsztacie, ale we wszystkich miejscach, w których planujesz naprawy. Z kolei lampa LED do lakierni zapewni Ci bardzo dobrą widoczność podczas prac lakierniczych, które (jak wiadomo) wymagają sporej precyzji.

W kwestii oświetlenia głównego — większość osób wybiera lampy o dużej mocy. Ich najpopularniejszymi oprawami są te zawieszane lub natynkowe. Niektóre osoby decydują się również na oświetlenie dodatkowe. Źródła światła tego typu najczęściej montuje się nad komorą silnika samochodu (podczas jego naprawy), czy nad blatem roboczym.

Przy pracach dorywczych, część osób wybiera przenośne lampy warsztatowe LED. Można z nich korzystać nie tylko w pomieszczeniu, ale i na zewnątrz, w zależności od wykonywanych prac. Równie dużą popularnością cieszy się lampa warsztatowa LED z akumulatorem. Ten rodzaj zapewni Ci zarówno komfort pracy, jak i mobilność.

Lampy do warsztatu LED — jakie parametry wybrać?

Wybierając lampę do warsztatu, sprawdź, czy światło ulega równomiernemu rozproszeniu. Tylko wtedy całe pomieszczenie zostanie prawidłowo oświetlone. Równie istotna jest barwa światła. Jaką z nich warto więc wybrać? Lampy LED warsztatowe powinny mieć barwę neutralną lub chłodną. Najkorzystniej będzie, gdy barwa ta zmieści się w przedziale 4000-5000 K. Ciekawostką jest, że barwa chłodna zapewnia lepszą koncentrację, a co za tym idzie — bardzo dobrze sprawdzi się podczas wykonywania napraw, które czasami mogą być po prostu żmudne.

W kwestii strumienia świetlnego musisz wiedzieć, że im więcej lumenów posiada, tym jest jaśniejszy. Pamiętaj również, że mniejsza moc lampy LED oznacza mniejszą ilość pobieranej energii elektrycznej. Ostatnim parametrem, o jakim należy wspomnieć, jest współczynnik efektywności świetlnej. To właśnie on informuje użytkownika, jak energooszczędne jest dane oświetlenie. Im jest wyższy, tym lepiej.

Równie ważna jest obudowa lampy warsztatowej. Charakteryzuje ją:

  • poziom szczelności osłony — określa, czy dana lampa może być używana w niesprzyjającym środowisku
    obecność radiatora, który występuje z tyłu lampy halogenowej

Oświetlenie warsztatu LED jest pełni bardzo ważną funkcję podczas wykonywanych prac. Szukasz takiego źródła światła? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do zapoznania z ofertą firmy Basic. Znajdziesz tutaj nie tylko lampy warsztatowe Philips, Penlight, czy Narva, ale i żarówki samochodowe, oraz lampy i reflektory. Firma świadczy swoje usługi od 1992 roku. Zaufało jej już wielu Klientów. Czy i Ty do nich dołączysz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *