Obsługa kadr i płac

Czy zewnętrzna obsługa kadr i płac jest opłacalna?

Prowadzenie działalności gospodarczej, to praca przez niemalże całą dobę. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy starają się przekazywać niektóre ciążące na nich obowiązki podmiotom zewnętrznym. Na pierwszy ogień poszły usługi kadrowo płacowe. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Obsługa kadr i płac Katowice – kto się tym zajmuje?

Bardzo często obsługa kadr i płac jest łączona z działem HR, czyli rekrutacją. Tymczasem jest to tak naprawdę domena biura rachunkowego. Wraz z obsługą kadrowo płacową, biuro rachunkowe zajmie się także kompleksowym prowadzeniem księgowości. Takie rozwiązanie jest najbardziej ekonomiczne z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Usługi kadrowe Katowice – dlaczego outsourcing się opłaca?

Kompleksowe usługi świadczone przez biuro rachunkowe, to gwarancja prawidłowo prowadzonej dokumentacji. Trudno wymagać, aby jedna osoba – księgowa zajmowała się zarówno:

  • kadrami;
  • płacami;
  • prowadzeniem pełnej dokumentacji księgowej;
  • rozliczaniem należności podatkowych.

Biuro rachunkowe dzieli te obowiązki między kilku specjalistów, co gwarantuje efektywniejsze ich wykonanie.

Obsługa kadr i płac

Nie tylko obsługa kadrowo płacowa Katowice

Kontrola skarbowa, to coś co spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Nawet jeżeli nie mają nic do ukrycia, to przepisy podatkowe są bezlitosne i za najmniejszy, nawet niezawiniony błąd można słono zapłacić. Aby uniknąć strat tego rodzaju, warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Biuro przejmuje wówczas odpowiedzialność nie tylko za obsługę kadr i płac, ale także za prawidłowe rozliczanie podatków klienta.

Kadry i płace Katowice – błędy mogą być kosztowne!

Obecnie pracownicy są w pełni świadomi swoich praw. W związku z tym jakiekolwiek opóźnienia w wypłatach mogą wiązać się dla przedsiębiorcy z konsekwencjami natury finansowej. Mowa tu oczywiście o roszczeniach o odsetki za opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia. Należy także pamiętać, że pracownicy mają swoje zobowiązania finansowe, dlatego wypłata na czas i w prawidłowej wysokości, to także przejaw szacunku dla świadczonej przez nich pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *