Zimowe ferie w Korbielowie

Standard

Urlop lub ferie w czasie zimy raczej nudno jest spędzać we własnym mieszkaniu czy w mieście. Wiele osób wybiera więc opcję związaną z wyjazdem w tym czasie w góry – a wybór jest naprawdę wielki, ponieważ w Polsce mamy kilka masywów górskich. Oprócz popularnych Tatr dużym zainteresowaniem cieszą się Beskidy, góry położone w okolicach Śląska, gdzie jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych jest Korbielów. Co roku przyciąga tysiące turystów spragnionych zimowych atrakcji na nartach i na snowboardzie.

Różnorodność dla każdego

Wybierając noclegi w Korbielowie zamiast na przykład wyjazdu to zatłoczonego Zakopanego, można być pewnym dwóch rzeczy. Pierwsza z nich, to mniejsze natężenie turystów, którzy przyjeżdżają tu raczej jako stali goście – co roku albo nawet częściej. Nie spotkamy tu również zbyt wielu obcokrajowców, chyba że w okresie letnim, gdzie popularne są piesze wędrówki i przekraczanie granicy ze Słowacją. Wtedy korbielowskie schroniska oraz kwatery prywatne często zajmowane są przez turystów zza granicy. Jednak w okresie letnim cały ruch turystyczny kumuluje się raczej wokół gości z Polski, którzy przyjeżdżają tutaj, aby aktywnie wypocząć na stokach. A do dyspozycji mają całkiem spory ośrodek narciarski z wyciągiem krzesełkowym oraz całym kompleksem wyciągów orczykowych. Do dyspozycji gości oddanych jest kilkanaście bardzo zróżnicowanych tras zjazdowych, a w samym Korbielowie działa potężna baza narciarska, obejmująca szkoły jazdy, wypożyczalnie sprzętu oraz noclegi.

Frajda dla dzieci

Jednak co niezwykle ważne, w Korbielowie działają także inne atrakcje, niezwiązane z narciarstwem czy snowboardem. W czasie zimy można się tu na przykład przejechać konnym kuligiem wyposażonym w prawdziwe sanie. Taka konna dorożka, jak często nazywają ją dzieci, stanowi doskonałą alternatywę dla całych dni spędzanych na stokach. Również oferta kwaterunkowa Korbielowa jest w pewnym sensie swoistą atrakcją, ponieważ wiele noclegów odbywa się w willach i domach budowanych w typowo góralskim stylu i wyposażonych w zabytkowe pamiątki. Nie lada atrakcją może być także regionalna, specyficzna kuchnia oparta na kwaśnicy, barszczach oraz potrawach z kapusty. W niektórych karczmach podczas posiłków można również posłuchać góralskich zespołów, które na żywo przygrywają regionalne utwory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>