Zalety wczasów nad morzem – Pobierowo

Standard

Pobierowo to nadmorska miejscowość letniskowa, o której na pewno każdy choć raz słyszał. W ciągu ostatnich kilku lat zyskała ona dużą popularność i jest chętnie odwiedzana przez turystów. Głównym tego powodem jest korzystny klimat panujący w miejscowości. Dobrze poczują się tu wszyscy Ci, którzy potrzebują odpoczynku, relaksu i oddechu – metaforycznie oraz dosłownie. Każdy, kto choć raz był w nad morzem, zauważył na pewno, że lepiej mu się tutaj oddycha, śpi i w ogóle funkcjonuje. To właśnie ten wspaniały wpływ tutejszego klimatu morskiego oraz zdrowego powietrza przesyconego jodem. Jest to także bardzo ciekawe turystycznie miejsce.

Można tu liczyć bowiem na szereg atrakcji, od takich typowo nadmorskich po te znane z innych części kraju. W sezonie wakacyjnym przybywa tu kilkanaście tysięcy wczasowiczów. To dla nich powstała bogata i różnorodna baza noclegowa. Liczne ośrodki wczasowe i wypoczynkowe, kwatery prywatne, domki kempingowe i letniskowe przyjmują gości oraz zapewniają im komfortowe noclegi. Pobierowo może pochwalić się najbardziej rozwiniętą i różnorodną infrastrukturą wypoczynkową oraz bazą gastronomiczną w całej gminie Rewal. Bez wątpienia jest to kolejny powód, dla którego do tej niewielkiej miejscowości co roku przybywają tak ogromne tłumy turystów. Mimo to, można tu również liczyć na dużą dozę spokoju i klimat odmienny od tego znanego z dużych, zatłoczonych nadmorskich kurortów. Chętnie przyjeżdżają tu zatem osoby starsze oraz rodziny z dziećmi – i być może to jest zarówno przyczyną, jak i skutkiem panującego w wiosce spokoju.

W Pobierowie koniecznie trzeba się wybrać na tutejszą piękną, piaszczystą plażę oraz kąpielisko morskie. Organizowane są tu także liczne imprezy plenerowe: festyny rodzinne, turnieje sportowe, koncerty i regaty, które organizuje się głównie z myślą o zapewnieniu atrakcji przybyłym na wczasy turystom. Jedną z najciekawszych rozrywek, na jakie można tu liczyć, jest „Akademia Słońca – Strefa Aktywnego Wypoczynku”, która otrzymała nawet Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego roku 2005. Można też uznać, że Pobierowo jest miejscem idealnym dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Jednak nie tylko. Także turyści, którym marzą się spokojne, leniwe wczasy nad brzegiem morza, znajdą w Pobierowie dokładnie to, czego szukają.
Pobierowo ma jeszcze jedną zaletę, mianowicie nie daleko stąd do polskiego miasta położonego na wyspach- Świnoujścia. Jeśli tylko macie możliwość konieczne zajrzyjcie do tego miasta.

3 thoughts on “Zalety wczasów nad morzem – Pobierowo

  1. Orłowska

    Do Świnoujścia jest rzeczywiście niedaleko, a noclegi w podobnych cenach można znaleźć na internecie jakby ktoś chciał wiedzieć. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>