Różnorodne walory Mielna

Standard

Urlop to dla wielu osób jedyny moment w roku, kiedy można się naprawdę zregenerować i na kilka dni zapomnieć o codziennych obowiązkach. Właśnie dlatego miejsce, w którym spędzi się ten niezwykły czas warto wybrać wyjątkowo starannie. Nad polskim morzem można spędzać czas na różne sposoby: leżąc na plaży przez wiele godzin, odwiedzając ciekawe miejsca lub decydując się na poznawanie pobliskich miejscowości podczas wypraw rowerowych. Dla osób, które lubią taki sposób wypoczywania idealnym miejscem na spędzenie wakacji wydaje się Mielno (Mielno – info).

Każdy turysta spędzający urlop w Mielnie (Mielno – noclegi i kwatery) codziennie przechadza się po tamtejszej promenadzie. Spacerując wzdłuż deptaka można zobaczyć restauracje, stragany, a także ośrodki wczasowe, które wielu turystów wybiera na swoją bazę noclegową. Bezpośrednio z promenady można dostać się na piękną plażę, która jest miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez wczasowiczów. W czasie urlopu w Mielnie trzeba zrobić sobie zdjęcie z popularnym Pomnikiem Jelenia, który powstał jeszcze w czasie dwudziestolecia międzywojennego na pamiątkę udanego polowania. W miejscowości znajduje się też Pomnik Morsa, choć akurat jego historia związana jest z tym, że do Mielna co roku zjeżdżają tak zwane „morsy”, czyli amatorzy kąpieli morskich w wyjątkowo niskich temperaturach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Mielno jest miejscowością nadmorską, ale leży także nad jeziorem, które jest oddzielone od Bałtyku mierzeją. Ciekawym pomysłem może być wybranie się właśnie nad ten zbiornik wodny. W czasie takiej wycieczki można wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym lub tramwajem wodnym. Osoby lubiące również inne wodne atrakcje powinny skorzystać z usług którejś z tamtejszych wypożyczalni wodnego sprzętu, także amatorzy wędkowania z pewnością odnajdą się w tym cichym i spokojnym miejscu. Dzień spędzony nad Jeziorem Jamno z pewnością będzie przyjemny dla całej rodziny.

Każda osoba, która co roku zajmuje się organizacją wakacyjnego wyjazdu zdaje sobie sprawę, że wśród turystów nadmorskie miejscowości cieszą się dużą popularnością. Dlatego też dobrym pomysłem przed wyjazdem nad morze może okazać się rezerwacja wypoczynku dla rodziny w Mielnie, na przykład w którymś z gospodarstw agroturystycznych, czy domów wczasowych. W zależności od tego, na który lokal zdecydują się turyści ceny będą się różnić, lecz najtańsze noclegi można znaleźć za 25 zł/osoba z noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>