Legnica – miasto warte odwiedzenia

Standard

Legnica to miasto leżące na Dolnym Śląsku. To miasto nazywane „Małą Moskwą”. Dlaczego? To właśnie tutaj, w Legnicy, do 1993 roku stacjonowały wojska Związku Radzieckiego. Legnica to miasto położone nad lewym dopływem Odry – Kaczawą oraz nad rzeką Czarna Woda. Legnica jest także ośrodkiem Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Należy również do Związku Miast Polskich. Będąc w pobliżu Legnicy warto do niej zajechać.

Baza noclegowa w Legnicy jest bardzo dobrze rozwinięta [klik noclegi Legnica]. W mieście znajduje się wiele hoteli, a także kwater do wynajęcia. Są to miejsca o wysokim standardzie. Hotele dają możliwość korzystania z basenów, saun, miejsc parkingowych, dostępu do internetu i telewizji. Miejsca noclegowe są zlokalizowane blisko zieleni, parków, a także w pobliżu centrum miasta.

Nad Legnicą króluje zabytkowy kościół, obecnie katedra pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Legnica dekretem Jana Pawła II została podniesiona do rangi diecezji w 1992 roku, a w 1997 roku została odwiedzona przez Ojca Świętego. Oprócz tego w Legnicy znajduje się Zamek Piastowski z kaplicą. Kolejnym ciekawy miejscem jest Legnicki Park Miejski z Koźlim Stawem. Oprócz tego warto wybrać się na rynek, aby podziwiać kamieniczki „śledziowe”. Niedaleko także znajduje się kościół Maryi Panny, zwany kościołem mariackim.

Do miasta wybrać się także warto na Dni Legnicy, aby poznać inną kulturę poprzez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”. W Legnicy funkcjonuje również Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, do którego warto się wybrać, gdyż panuje tam różnorodność spektakli. Warto wspomnieć, że w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa kiedyś istniały koszary. Oprócz tego można zobaczyć obiekt byłego szpitala zakaźnego czy szpitala położniczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>