Kwidzyn – atrakcje Starego Miasta

Standard

Kwidzyn to miasto w północnej Polsce położone nad brzegiem Wisły. Dzieli je od Malborka zaledwie 38 kilometrów. Nie jest to typowe miasto turystyczne, w którym wypoczniemy dwa tygodnie. Jest to raczej miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać nasz kraj. Warto do tego miasta wyjechać na dwa, może trzy dni i zobaczyć okoliczne atrakcje. Już sama okolica i piękne krajobrazy robią wrażenie. Przepiękne wysokie pagórki, lesiste tereny – polodowcowy krajobraz jest tu idealnie widoczny.

Jeśli chodzi o bazę noclegową to nie jest wcale źle, można nawet rzec, że jest bardzo dobrze. Jest tu wiele hoteli w tym kilka o bardzo wysokim standardzie, ale również dużo kwater prywatnych albo mniejszych pensjonatów. Nie będzie żadnego problemu, by znaleźć nocleg (noclegi Kwidzyn z meteora). Jednak nie znajdziemy tu ośrodków wczasowych i domków letniskowych, dlatego trzeba się przygotować bardziej pod kątem hoteli.

Atrakcji w tym mieście jest wiele, wystarczy wybrać się na Stare Miasto. Znajduje się tam podpiwniczony, czteropiętrowy spichlerz, dokładniej przy ulicy Magazynowej. Kiedyś był to największy tego typu obiekt w mieście, dzisiaj już służy jedynie jako atrakcja turystyczna. Powstał w wieku XVIII i wykonany jest z czerwonej cegły. Wygląda przepięknie i jest bardzo podobny do ruin miejskiego ratusza. Bardzo blisko starego spichlerza znajduje się drugi podobny budynek, który kiedyś również był spichlerzem. Dzisiaj mieści się tam restauracja.

Jeśli chodzi o ratusz w Kwidzynie to powstał on w wieku XIV na samym jego początku. Początkowo większość pomieszczeń służyła celom handlowym. Ratusz ten służył do roku 1879, kiedy to wybuchł pożar. Dwa lata temu oddano do użytku całkiem nowy ratusz, który był wzniesiony na fundamentach starego budynku. Nowy ratusz został wybudowany w stylu neogotyckim i był bardzo bogato zdobionym i wyposażonym budynkiem. Niestety ratusz dotknął drugi pożar w roku 1945 i jedyne co dziś możemy zobaczyć to właśnie ruiny starej wieży z czerwonej cegły. Ruina ta już na stałe wpisała się w krajobraz miasta. Oczywiście dzięki swojemu położeniu, z Kwidzyna możemy wybrać się na jednodniową wycieczkę do Gniewa, który jest blisko po drugiej stronie Wisły czy do oddalonego o niecałe 40 kilometrów Malborka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>