Góry, spacery i cisza czyli Ustroń w całej okazałości

Standard

Ustroń to jedna z bardziej znanych miejscowości wypoczynkowych, położona w Beskidzie Śląskim [https://pl.wikipedia.org/]. Dzięki wspaniałej lokalizacji jest miejscem, które co roku odwiedza bardzo wielu turystów, poszukujących przede wszystkim ciszy i spokoju. Ze względu na zainteresowanie miejscowością pod kątem wypoczynkowym, bez trudu można tutaj znaleźć noclegi, bowiem z każdym rokiem coraz prężniej rozwija się tu baza noclegowa []. Przytulne i komfortowe pokoiki kuszą zmęczonych turystów. Wspaniały mikroklimat tej miejscowości powoduje, że w Ustroniu znajduje się bardzo wiele ośrodków oferujących zabiegi dla zdrowia. Ci którzy chcieliby z nich skorzystać na pewno nie będą mieli najmniejszego problemu w tym, aby znaleźć jak najbardziej odpowiednie dla siebie. Grota solna to jedno z tych miejsc, które powinno się obowiązkowo odwiedzić, wybierając się tam na wakacje. Pokłady borowiny, jak również źródła wód mineralnych, to bogactwo tej okolicy, które jest wykorzystywane właśnie po to, aby poprawić stan zdrowia przybywających tutaj osób. Jednak zabiegi poprawiające stan zdrowia to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Ustroń bowiem jest niezwykle ciekawie położony, dlatego też może stanowić doskonałą bazę wypadową na przykład do zdobywania szczytów Beskidu. Leżące najbliżej i zachęcające do zdobycia to między innymi Wielka Czantoria, Równica czy Mała Czantoria. Oczywiście w okolicy nie brakuje szlaków turystycznych, które doprowadzą także w bardzo wiele innych, równie ciekawych miejsc.

W samej miejscowości warto zwiedzić na przykład Muzeum Ustrońskie imienia Jana Jarockiego. Można tam podziwiać wiele eksponatów związanych z miejscowością, jak również prace malarskie B. K. Heczko. Warto także zajrzeć do Muzeum Regionalnego, które ulokowane zostało w zabytkowej góralskiej zagrodzie z 1768 roku. Zgromadzone w nim eksponaty to ciekawa historia nie tylko miejscowości, ale także regionu. Często można tutaj także obejrzeć wystawy tematyczne, związane najczęściej właśnie z historią regionu. Ci którzy podczas urlopu preferują przede wszystkim aktywność fizyczną, z pewnością nie będą się nudzić podczas urlopu w Ustroniu. W lecie na uwagę zasługuje tor saneczkowy, zlokalizowany na polanie Stokłosicy. Siedemset metrów toru zapewnia wspaniałą zabawę wszystkim, tak samo dorosłym jak też dzieciom. Nie można także zapominać o tym, iż Ustroń to miejsce idealne także na zimowy wypoczynek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>