Gorce – nieznany i zachwycający region polskich gór

Standard

Podróżując po Polsce, możemy odnaleźć wiele pięknych i ciekawych miejsc, godnych odwiedzania. Wszyscy miłośnicy gór mogą znaleźć tutaj dla siebie bardzo dużą ilość kurortów wypoczynkowych. Jednym z najpiękniejszych pasm górskich, jakie znajdziemy w Polsce jest Beskid. Podzielony jest on na wiele części. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną bliżej poznać ten region naszego kraju.

Na terenie Beskidu Zachodniego znajdziemy niesamowite pasmo górskie o nazwie Gorce. W podnóża gór istnieje wiele ciekawych miejscowości i miasteczek, w których funkcjonuje szeroki wachlarz noclegów. Miejscem, które niezmiennie wywołuje ogromny zachwyt jest Gorczański Park Narodowy. Na jego terenie można spotkać unikatową salamandrę plamistą, czyli największego płaza ogoniastego, który żyje w Polsce. Dużą popularnością cieszą się gorczańskie polany, które są idealnym miejscem na odpoczynek i podziwianie pięknych krajobrazów. W parku tym możemy przemierzać bardzo dużą ilość szlaków turystycznych. Działa tutaj klub turystyczny, organizujący turystyczne wyprawy piesze, które są prowadzone przez przewodników, którzy świetnie znają historię oraz terytorium tego parku. Przemierzając istniejące tutaj trasy, można zobaczyć także zachwycająca kapliczkę, która została wykonana przez tutejszego bacę.

Przybywając na terenie Gorców, koniecznie trzeba odwiedzić Skansen w Chabówce. Znajdziemy tam wiele ciekawych obiektów, między innymi lokomotywę przemysłową, która powstała w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Dużą popularnością cieszą się ekspozycje związane z tutejszą historią, kulturą i tradycją.

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Turbacz. Znajdujące się tam niezwykłe szlaki turystyczne, pozwalają na podziwianie unikatowej przyrody tego regionu. Na wysokości około tysiąca trzystu metrów nad poziomem morza wybudowane zostało schronisko, które zawsze wita wszystkich gości z otwartymi ramionami. Znajdziemy tam kilkadziesiąt miejsc noclegowych oraz restaurację sewrującą lokalne specjały. Miejsce to jest pod stałą opieką Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Stacjonuje tam także Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dba o bezpieczeństwo wszystkich przybywających tutaj osób. Gorce to fantastyczne miejsce, które napawa spokojem i pozwala na rozkoszowanie się pięknymi krajobrazami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>