Co można robić w Ostrowie?

Standard

Położone niedaleko Jastrzębiej Góry oraz Karwi, na niewielkim wzniesieniu, w regionie o kulturze kaszubskiej Ostrowo, jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek i wspaniałe wakacje. Mało kto wie, że miejsce to jest uznawane za enklawę i oazę spokoju i prawdziwego wypoczynku – bo do tej pory Ostrowo było raczej w cieniu innych, bardziej popularnych miejscowości. To sprawiło jedynie, że ta mała miejscowość staje się wymarzonym miejscem na wypoczynek dla wszystkich utrudzonych swoją pracą, szukających wytchnienia, bądź dla osób o zacięciu artystycznym. Warto jest dodać, że Ostrowo leży w miejscu bardzo atrakcyjnym pod względem widoków. Znajduje się tu specyficzny mikroklimat, który wspaniale wpływa na zdrowie każdego urlopowicza. Nie tylko duża ilość jodu, ale także mnóstwo zieleni stymuluje organizm do relaksu, odprężenia, ukojenia i wytchnienia.

Dodatkowym atutem jest to, że baza gastronomiczna jest niezwykle tania. Różne rodzaje lokali oferują przeróżne rybne dania, do tego smaczne, przyrządzone zgodnie z kuchnią kaszubską. To coś nowego dla tych, którzy pochodzą z innych rejonów Polski. Bezpośrednie spotkanie z nową kulturą na pewno poszerzy horyzonty niejednej osoby i sprawi, że będzie mogła nauczyć się czegoś nowego o innych, ale także i o sobie. Czy jest coś bardziej cennego w podróżach od swoistych lekcji, jakie podczas nich otrzymujemy? Baza noclegowa również zdziwi nas niedrogimi cenami (np. pod hasłem „Ostrowo noclegi” na meteor-turystyka.pl). Zakwaterowanie znajdziemy już w całkiem śmiesznych kwotach w porównaniu do innych, większych miejscowości znajdujących się niedaleko Ostrowa. Noclegi tutaj to luksus i gwarancja ceny. Nie wierzysz? Sprawdź opinie internautów, którzy już po raz kolejny wybierają się tam w tym roku i z dużym wyprzedzeniem rezerwują pokoje u tych samych gospodarzy. Oczywiście zalecane są nie tylko spacery po plaży, ale także korzystanie z licznych szlaków turystycznych. Jeżeli do tej pory nie lubiłeś i nie preferowałeś spacerów teraz wszystko może się zmienić, a to głównie za sprawą przepięknych okolic, w których można obserwować ptaki i inne zwierzęta. Przyroda to coś, co jest naprawdę warte uwagi. Wspaniały mikroklimat rewelacyjnie działa zarówno na ciało, jak i duszę każdego turysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>